SportODLIČNA ATMOSFERA

Tribunj prvak Murterske malonogometne lige: donosimo rezultate i poredak svih ekipa

Piše M. Ledenko
4. travnja 2022. - 13:16

Na veličanstven i svečan način, u nedjelju 3. travnja, odigrana je završnica doigravanja Murterske malonogometne lige.

U utakmici za treće mjesto završnicu su otvorili Durbin Krković i Rudina Tisno.

Durbin Krković predvođen sjajnim tandemom Zekonjić - Biluš od prvih minuta krenuo je od prvih miuta žestoko, to se pokazalo ispravno i Durbin je u 17. minuti imao vodstvo 4:0. Na odmor se otišlo rezultatom 5 :0 u korist Durbina. U drugom poluvremenu Durbin je nastavio jakim ritmom i slomio Rudinu s visokim konačnim rezultatom 7:1.

U finalu su gledatelji očekivali vrhunski malonogometni spektakl jer su igrale odlične ekipe.

Fortuna Drage od prve minute nagovijestile su odličnu utakmicu i u prvih pet minuta utakmice imale su dvije odlične šanse. Stipe Horvat je sjajno je s lijeve strane proigrao Dominika Stojanova , koji s ruba peterca pogađa „ malu mrižu „ vratara Grubelića i Fortuna u sedmoj miuti vodi 1:0. Tribunj je uigranim akcijama iz kornera i auta , na „drugu stativu „ u zadnje dvije minute poluvremena golovima Kujundžića i Junakovića preokrenuo rezultat na 2:1 i s tim se rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu obje ekipe stvaraju po par prilika.

Maestralni Šimun Popov solo akcijom topovskim udarcem u 30. minuti dovodi Tribunj u vodstvo 3 :1. Fortuna ide na sve ili ništa i uvodi sistem vratar plus igrač u nadi da poravna rezultat. Prijelomni trenutak utakmice radi Marko Vulin kada postiže autogol i Tribunj ima veliku psihološku i rezultatsku prednost 4:1. Do kraja utakmice Tribunj iz kontri postiže još dva gola za konačnu i zasluženu veliku pobjedu 6:1.

Nakon završetka utakmice nastalo je veliko slavlje igrača i navijača Tribunja. Sve nagrade najboljim pojedincima i ekipama uručio je Tonči Turčinov načelnik Općine Murter -Kornati.

MURTER - Dvorana OŠ Murterski škoji. Gledatelja: 100. Sudac: Jure Pašara.