SportODLIČAN NASTUP

U Splitu je održano pojedinačno prvenstvo Dalmacije u atletici, članovi zadarskog ASK-a osvojili su ča dvanaest medalja

Piše I. Gjergja
9. lipnja 2024. - 20:03

U Splitu je održano pojedinačno prvenstvo Dalmacije u atletici za starije kategorije, na kojem je nastupilo i jedanaest članova Atletskog sportskog kluba Zadar.

Pod vodstvom trenera Tomislava i Predraga Saratlije, te Katarine Gašparović Žodan članovi Ask- a su postigli zapažene rezultate osvojivši ukupno dvanaest medalja od čega 6 zlatnih, 4 srebrene i 2 brončane, postigavši pri tome nekoliko novih osobnih i klupskih rekorda.

U konkurenciji mlađih kadetkinja Natali Barišić je u utrci na 60 m osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Dalmacije istrčavši 8,16 sekundi što je njen novi osobni rekord i izjednačen klupski rekord za mlađe kadetkinje kojeg je postavila Luna Mandić (2008.) 2021. godine. Natali je na 200 m osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju s rezultatom 27,71 sekundu (osobni rekord). Lana Tokić je na 1000 m osvojila treće mjesto i brončanu medalju s rezultatom 3,48,58.U konkurenciji kadeta Dorijan Jurešić je na 300 m osvojio prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvaka Dalmacije s odličnim rezultatom od 39,80 (osobni rekord), dok je u skoku u dalj osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju s skokom od 5,60 m.

Među kadetkinjama Karla Žilić je u skoku u dalj osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Dalmacije s odličnim skokom od 5,54 (osobni rekord). U skoku u vis Marietta Blatnjak je osvojila treće mjesto i brončanu medalju s rezultatom od 1,45 m, dok je Cvita Sjauš osvojila peto mjesto s preskočenom visinom od 1.40 m. U konkurenciji seniora na 400 m Emilio Pucar je osvojio prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvaka Dalmacije s rezultatom 52,88 sekundi. Među seniorkama u skoku u dalj Luna Mandić je osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Dalmacije s rezultatom 5,37 m.

Na 400 m Marta Marinović je u konkurenciji seniorki osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju s odličnim rezultatom 57,14 sekundi te se približila normi na 41 stotinku (norma je 56,76) za nastup na Europskom prvenstvu za mlađe juniorke, a ovim rezultatom Marta je postigla i novi klupski rekord za mlađe juniorke kojeg je do sada držala Josipa Tokić (1985) postignut 2002. godine.

U konkurenciji seniorki odličan nastup Tamare Jurešić koja je u troskoku osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Dalmacije skočivši u prvoj seriji odličnih 12,11 m, čime je za više od 31 cm postigla svoj novi osobni rekord i približila se na 19 cm za ispunjenje norme koja iznosi 12,30 m za nastup na Europskom prvenstvu za mlađe juniorke. U istoj disciplini Katarina Gašparović Žodan je osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju skočivši vrlo dobrih 12,01 m. Atletičare Ask- a Zadar već sljedeći vikend 15. i 16. lipnja očekuje nastup na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore i juniorke u Čakovcu.

21. lipanj 2024 14:23