SportATLETIKA

U Varaždinu je održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske: Veroniku Šokotu očekuje nastup na juniorskom Europskom i Svjetskom prvenstvu!

Piše I.Gjergja
28. lipnja 2021. - 21:48

U Varaždinu je održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe juniore i juniorke. Atletski športski klub Zadar je na prvenstvu nastupio s devet članova, koji su osvojili ukupno pet odličja od čega jedno zlato, jedno srebro i tri bronce, a pri tome postigavši niz osobnih i klupskih rekorda.

Zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske osvojila je odlična Veronika Šokota koja iz dana u dan iz natjecanje u natjecanje sve oduševljava svojim rezultatima. Veronika je sjajno započela natjecanje i već u prvoj seriji koplje od 500 grama je hitnula do dalekih 57,76 metara i tim je rezultatom srušila devet godina stari hrvatski rekord za mlađe juniorke (54,78 metara) kojeg je postigla Sara Kolak 01. srpnja 2012. godine u Čakovcu. U drugoj i trećoj seriji Veronika je prestupila, dok je u četvrtoj seriji bacila 55,62 metra. Veronika se s ovim rezultatom od 57,76 metara trenutno nalazi na drugom mjestu u Europi i Svijetu za mlađe juniorke.

Bravo Veronika!

vereonika šokota
Akzd

Srebrenu medalju je osvojila Kate Nižić u skoku udalj s dobrih 5,60 metara, dok su brončane medalje osvojili Enea Nikpalj na 100 m prepone s vrijednih 14,74 sekunde što je njen novi osobni rekord, Anita Odžaković u bacanju kugle ( 3 kg ) s 13,29 metara, te Iva Grbić u skoku uvis preskočivši iz trećeg pokušaja visinu od 164 cm što je njen novi osobni rekord. Ostali rezultati natjecatelja AŠK Zadar: Mlađe juniorke 1 500 m 10. mjesto Karla Kožul 5,02, 27-mi novi osobni i novi klupski rekord za mlađe juniorke , 100 m Luna Mandić 19. mjesto 13,04 sekunde, novi osobni i novi klupski rekord za mlađe juniorke. Mlađi juniori 400 m prepone Emilio Pucar 4. mjesto 1.00,13 novi osobni i novi klupski rekord za mlađe juniore, 400 m Đani Peričić 12. mjesto 55,49 sekundi novi osobni rekord.

24. travanj 2024 15:35