SportFOTO: TREĆA HNL-JUG

Unatoč "potopljenom" terenu, Vitezovi zasluženo slavili: pobijedili Dubrovčane 2:1

Piše I.Gjergja
27. studenog 2021. - 17:10

HV POSEDARJE – GOŠK DUBROVNIK 1919 2:1 (0:0)

POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Sudac: Mirko Odrljin 6,5. Pomoćnici: Proso i Pavlinović.

Strijelci: 0:1 Topuzović (50), 1:1 K. Torbarina (61-11 m), 2:1 K. Torbarina (90).

Najbolji igrač: Karlo Torbarina (HV Poesedarje).

Crveni karton: Josip Lister (GOŠK Dubrovnik) u 74. minuti.

HV POSEDARJE: Ivančić 7,5, Klanac 7,5 , Gambiraža 7,5( od 78. Pevalović-), D. Torbarina 7,5 , Rodić 7,5 (od 46. I. Brkić-), Rončević 7,5 , Kevrić 7,5(od 70. Ivandić-) , Jurić 7,5 , Tokić  7,5, Jurjević 7,5 , K. Torbarina 8,5. Trener: Josip Butić 7,5.

GOŠK DUBROVNIK 1919: Kristić 7, Fadić 6,5 , Ivanišević 6,5 , Đivić 6 , Pohe 6,5 , Listar 6, Matić 6 (od 90.Miloglav-) , Lang 6 (od 90. Kolendić-), Topuzović 7 , Smrdelj 7 , Vatović 6(od 88. Urlović-). Trener: Frane Lojić 6,5.

Vitezovi su svoje navijače počastili pobjedom, a nebo velikom kišom.

Po izuzetno natopljenom terenu jako se teško moglo igrati, no svih 28 igrača koji su nastupili zaslužuju čestitke, baš kao i stručni stožer, jer zsita nije bilo lako igrati u takvim uvjetima.

Vitezovi su u borbenoj utakmici pokazali srce, baš kao i želju za pobjedom, te su svoje navijače počastili pobjedom. Istina, tijekom prvog dijela imali su neke "polu-prigode", a najbolje su bile one Karla Torbarine i Rončevića, koji su imali dominaciju nad loptom, ali nije bilo zgoditaka.

Roko Juric i Marin Fadić
Luka Gerlanc/Cropix

Drugi dio je "odisao" gostinjskim kontrama, untaoč lošoj strukturi terena, a kod domaćina uzastopnim napadima. Dovoljno je kazati da su od 78-e do 84-e minute domaćini izveli šest kornera u nizu. Prvi su u vodstvo došli gosti brzu kontru je povukao Smrdelja najsnalažljiviji u kaznenom prostoru je bio Topzuović koji je matirao Ivančića za 0:1, minuta je 50.

Nema predaje kod domaćina koji idu na sve ili ništa, a onda im je pomogao Josip Listar koji je napravio faul za "zatvor" i dobio crveni karton.

U 59. minuti svoj jaki udarac je isprobao Gambiraža sa 25. metara no Kristić je siguran. U 61. minuti Roko Jurić je bio brži od Ivaniševića ušao u kazneni prostor oboren je, sudac je pokazao na bijelu točku siguran je Torbarina za poravnanje.

Neviđen elan su dobili domaćini nakon gola, napadaju u valovima no vratnice i vratar Kristić ne daju lopti u gol. U smiraj susreta nisu Karla Torbarinu mogli spriječiti, te je jednu loptu iz dubine lijepo prihvatio obišao obranu i sa nekih pet šest metara zabio za pobjedu i neviđenu radost uprkos kiši. Odazvali su se veselju navijači koji su pjevali svoju poznatu pjesmu:

„Viteže bio zadnji ili prvi ti si nam u krvi“!

04. svibanj 2024 18:22