SportDALMATINSKA ATLETSKA LIGA 1.KOLO

Uspješni Zadrani!

13. ožujka 2018. - 12:59

U Splitu je u organizaciji ASK- a Splita, na atletskim terenima stadiona u Parku mladeži održano 1. kolo Dalmatinske atletske lige za limače, limačice, te mlađe i starije kategorije. Nastupilo je 250 atletičara iz 8 atletskih klubova, a među njima čak 58 atletičara i atletičarki AŠK Zadar, koji su sjajno otvorili novu atletsku sezonu na otvorenom. Zadrani su pod vodstvom svojih trenera Ivice Šola, Predraga i Tomislava Saratlije te Katarine Gašparović, osvojili ukupno 19 medalja od čega 6 zlatnih i 7 srebrenih, te 3 prva mjesta, 2 druga i 1 treće.

Zlatne medalje su osvojili u konkurenciji limača na 60 m Marino Hrboka (2007. godište) s rezultatom 9,44 sekunde. U konkurenciji limačica na 60 m Katarina Madžar (2008. godište) s odličnim rezultatom 9,40 sekundi, štafeta limačica na 4x60 m u sastavu  Iva Grbić, Leona Meter, Mare Mijolović i Katarina Madžar s rezultatom 37,73 sekunde.

U konkurenciji mlađih kadeta Domagoj Brodar je osvojio 2 zlatne medalje u skoku uvis preskočivši 145 cm, čime je za točno 3 cm postigao svoj novi osobni rekord, Domagoj je pobijedio i u bacanju vortexa s 48,96 m.

U konkurenciji kadetkinja Veronika Šokota je u bacanju koplja (500 g) osvojila 1 mjesto s odličnim rezultatom 37,66 m čime je za više od 5 m postigla svoj novi osobni i novi klupski rekord kojeg je do sada držala Kata Peša iz 2016. godine (32,60 m). Srebrene medalje su osvojili u konkurenciji limačica: na 200 m Mare Mijolović (34,12), Lukas Milanja na 60 m (9,53 sekunde), Emilio Pucar na 200 m (33,18 sekundi), štafeta limača na 4x60 m u sastavu : Lukas Milanja, Jakov Pijaca, Emilio Pucar i Marino Hrboka s rezultatom 38,69 sekundi.

U bacanju vortexa Iva Grbić je osvojila srebrenu medalju s rezultatom 33 m postigavši svoj novi osobni rekord i novi klupski rekord za limačice. U konkurenciji mlađih kadeta na 100 m Dominik Srzentić je osvojio srebrenu medalju s rezultatom 13,35 sekundi što je njegov novi osobni rekord. Ana Smokrović je u skoku uvis s preskočenom visinom od 140 cm osvojila srebrenu medalju postigavši pri tome za 1 cm više svoj novi osobni rekord.

Još su se istakli Sara Kaibler mlađa kadetkinja na 60 m koja je osvojila 4 mjesto istrčavši 8,70 sekundi što je njen novi osobni rekord. U konkurenciji kadetkinja na 100 m Laura Mičić je osvojila 5 mjesto s 14,82 sekunde. Kod juniorki na 200 m Antonia Dušević je osvojila 3. mjesto s rezultatom 27,50 sekundi postigavši svoj novi osobni rekord.

Među juniorima u skoku uvis Lovre Čulina je osvojio 1 mjesto s preskočenom visinom od 175 cm. U konkurenciji seniora na 60 m Ivan Mišković je pobijedio s rezultatom 7,48 sekundi. U konkurenciji seniorki na 60 m Tea Smokrović je osvojila 1 mjesto (8,55 sekundi), Sorić je bila 2 s rezultatom 8,57 sekundi, 5. mjesto je zauzela Anđela Zelić (8,82 sekunde) a Ana Čurković 7 mjesto (8,90 sekundi), a Matija Katičin 9 mjesto s 9,59 sekundi. U skoku udalj 1 mjesto je osvojila Tea Smokrović s 5,24 m, 2. mjesto Anđela Zelić s 4,88 m, 3. mjesto je osvojila Paula Sorić s 4,88 m, a Ana Čurković 4 mjesto s 4,75 m.

- Mi smo ostvarenim u Splitu zadovoljni, u jakoj konkurenciji smo ostvarili dobar rezultat, što će nam biti podloga za bolje sljedeće nastupe koji nas očekuju - kazao nam je trener Ivica Šola.

26. travanj 2024 05:48