SportTREĆA NL – JUG 4. KOLO

Utakmica puna zgoditaka, Primorcima sva tri boda!

10. rujna 2022. - 21:14

PRIMORAC – SPLIT 3:2 (2:1)

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Zanki. Gledatelja 150. Sudac: Mirko Odrljin (Čaporice) 6,5. Pomoćnici: Kuduz i Kukolj.

Strijelci: 1:0 Kulaš (14), 2:0 Kulaš (21), 2:1 Andrić (35), 3:1 Nakić (66), 3.2 Žužul (70).

Najbolji igrač: Dino Kulaš (Primorac).

PRIMORAC: Čulin 6,5, Kulaš 8, Birkić 7, Katuša od (od 50 Musa -),F. Bitunjac 7 (od 74. Colić-), Vodopija 7,5 (od 90. B. Bitunjac-), Lazarevski 7, Babin 7 (od 90. Zrilić), Kadija 7 (od 50. Nakić), D. Torbarina 7, Jurišić 7. Trener: Marko Moravčić 7.

SPLIT: Kragić 6,5, Melvan 6, Vojković 6 (od 79. Radan-), Katić 6,5, Tarabarić 6 (od 71. Franić-), Andrić 6,5, Jelavić 6 (od 68. Baković-), Gale, Vukušić 6, Mamić 6 (od 71. Čubretović-), Žužul 6,5. Trener: Ivan Radeljić 6.

Domaći nogometaši, bez obzira na snagu protivnika i nekadašnjeg prvoligaša, zagospodarili su terenom, redali priliku za prilikom te u prvom dijelu susreta mogli imati četiri - pet zgoditaka razlike. Tako bilježimo u sedmoj minuti izvrstan udarac Kulaša no vratar Splita brani. Nakon toga u 10. minuti Vodopija je u prigodi, da bi u 14. minuti Lazarevski idealno nabacio iz prekida za Kulaša a ovaj radi ono što treba zabija za 1:0. I dalje su dominantni domaćini te u 21. minuti povisuju rezultat na 2:0. Naime, korner sa lijeve strane izvodi Bitunjac, Kulaš je opet na pravom mjestu i to je 2:0. Kao da su nakon visokog vodstva stali domaćini dojma smo, da bi to iskoristili igrači Splita i smanjili u 35. minuti. U kaznenom prostoru u jednoj gužvi najbolje se snalazi Andrić i to je 2:1. Tek kad su primili zgoditak domaćini su se probudili i povećali vodstvo na 3:1. Jednu brzu kontru povukao je Musa i dugo je vodio loptu, kada je ugledao Nakića da je u izglednoj prilici dodao mu je loptu a ovaj je povisio na 3:1. Samo četiri minuta kasnije Žužul iz gužve, koja je bila slabija strana domaćina, pogađa za konačnih 3:2. Prema svemu dopadljiva utakmica sa dosta zgoditaka.

26. travanj 2024 09:22