Sport3. HNL JUG/18. KOLO

Vitezovi zasluženo slavili protiv Primorca: sve je bilo riješeno za tri minute kad su pala dva gola

Piše I. Gjergja
9. ožujka 2022. - 19:29

POSEDARJE – Igralište Gordana Deme. Gledatelja: 300. Sudac: Teo Pavić (Split) 6.

HV POSEDARJE – PRIMORAC 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Brkić (10), 2:0 Rončević (13), 3:0 K. Torbarina (70).

Najbolji igrač: Luka Begonja (HV Posedarje).

HV POSEDARJE: Ivančić (7), Klanac – (od 3. Pedišić 7), Brkić (7) (od 76. Knežević-), Smokrović (7), D. Torbarina (7), Rončević (7,5) (od 76. Ivandić-), Gambiraža (7) (od 46. K. Torbarina (7,5), Begonja (7,5), Tokić (7,5) (od 66. Zdrilić-), Jurjević (7).

PRIMORAC: Stojanov (6), Colić (6) od 46. Nakić-), Kulaš (6), Birkić (6), Bitunjac (6), Vodopija (7) (od 85. Kadija-), Lazervski (7), Musa (6,5), Katuša (6) od 69. Mehić-), Marić (6), Jurišić (6) (od 85. Bezinović-).

Derbi u zaostaloj utakmici 18. kola odigran u Posedarju zasluženo je pripao domaćoj momčadi. Oni su iskazali više želje, htjenja i volje od Primorca te sve riješili za tri minute kada su od 10. do 13. minute pala dva gola.

Na početku su prepustili igru Biograjcima i doživjeli hendikep jer u trećoj minuti ozlijedio kapetan Luka Klanac koji je morao biti zamijenjen. U 10. minuti susreta vižljasti Smokrović je sa vrha kaznenog prostora uposlio Brkića koji okreće Kulaša i vratara Stojanova te plasirao loptu za 1:0.

Nakon tri minute Gambiraža je začetnik akcije te pronalazi Rončevića koji zabija za 2:0.

Nastavljaju domaćini dobro i dalje, predaju loptu Luki Begonji koji diktira igru i tempo. Domaćini su disciplinirani, uporni i ne posustaju. Imaju posjed lopte i diktiraju tempo igre, nastoje kroz tranziciju i okomicu uposliti svoje napadače no ne uspijevaju postići zgoditke. Primorac je nakon dvije vezane pobjeda bio izuzetno slab, dojma smo kao da su se uplašili.

Domaćini nakon toga stvaraju nove prigode pa tako bilježimo onu bijeg Smokrovića ali Lazerevski mu za pola koraka odnosi loptu, pa u 46. minuti Begonja pogađa vratnicu, a Brkić promašuje. Pokušava i Zdrilić u 67. i K. Torbarina u 68. minuti. Definitivno Kevrić u 70. minuti upošljava Karla Torbarina, a ovaj radi ono što najbolje zna, postiže zgoditak za konačnu i visoku pobjedu domaćina.

26. travanj 2024 23:20