SportXXL FOTO

Young Boys graditeljstvo Ilić pobjednici turnira "Lišane 2022", Josip Stojčević proglašen za najboljeg igrača

Piše Marko Ledenko Mane
8. kolovoza 2022. - 14:04

Završen je malonogometni turnir "Lišane 2022"   na kojem je sudjelovalo rekordnih 47 ekipa iz Zadarske i Šibensko-kninske županije. U kategoriji seniora 32 i djece 15 ekipa. Turnir je organizirala Mladež Lišana nakon 13 godina pauze i treba podsjetiti da je turnir u Lišanima uz Vukšićki , bio jedan od najjačih malonogometnih turnira u Dalmaciji.

Finalnu večer u kategoriji djece otvorili su Bakari Vrana i Lišane. Cijeli turnir dječaci Bakara visokim rezultatom pobjeđivali su svoje protivnike i kao takvi bili su veliki favorit finala. Brzo su to u finalnoj utakmici protiv domaćina Lišana i pokazali. Rafael Čirjak i Blaž Čirjak bili su nerješiva zagonetka za obranu Lišana i u tandemu postigli su sva četiri gola za konačnu pobjedu Bakara 4:0.

U kategoriji seniora za treće mjesto igrali su domaćin Lišane i Piramatovci mesnice Musić. Lišane su tijekom cijele utakmice bile bolji protivnik, stvarali šanse i zasluženo su pobjedile 2:0.

U velikom finalu sastali su se stari znanci Young Boys graditeljstvo Ilić i Dobra Klopa Kanela. Prvo poluvrijeme odigrano je u taktičkom nadmudrivanju i obje ekipe su igrale oprezno obranu , da rano ne prime gol. U drugom poluvremenu obje ekipe otpuštale su svoje kočnice i gledatelji su uživali u odličnoj malonogometnoj predstavi. Mrežu Kanele u 22 . minuti načeo je najbolji strijelac turnira Mateo Šušak i Boysi su poveli 1:0. Boysima taj vodeći pogodak daje još veću sigurnost ,probojnost i samopouzdanje .

Najbolji igrač turnira, brzonogi i neuhvatljivi Josip Stojčević u jednoj brzoj kontri topovskim udarcem neobranjivo pogađa mrežu Števanje za novovo vodstvo Boysa 2:0. Young Boysi su tijekom igre u drugom poluvremenu pogodili par stativa i prečku. Dobra Klopa Kanela nije se mogla suprotstaviti moćnoj i boljoj momčadi Young Boysa. Rasni strijelac Mateo Šušak u zadnjoj minuti utakmice postiže gol za konačnu pobjedu Young Boysa 3 : 0.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka nasatalo je veliko slavlje igrača i navijača Young Boysa. Svi nazočni gledatelji složili su se u mišljenju , da su Young Boysi tijekom cijelog turnira prikazali najbolji nogomet i da su zasluženo osvojili turnir u Lišanima. Nakon završetka uručenja nagrada Torcida Lišane napravila je veliku bakljadu u znak zahvalnosti organizatorima turnira , što su nakon trinaest godina ovako predivno organizirali turnir.

Najbolji vratar turnira : Gabrijel Vukančić - Young Boys graditeljstvo Ilić

Najbolji strijelac s 9 postignutih golova : Mateo Šušak - Young Boys graditeljstvo Ilić

Najbolji igrač turnira : Josip Stojčević - Young Boys graditeljstvo Ilić

1.mjesto : Young Boys graditeljstvo Ilić - 6000 kuna + pehar + medalje

2.mjesto : Dobra Klopa Kanela - 3000 kuna + pehar + medalje

3.mjesto : Lišane - 2000 kuna + pehar + medalje

19. travanj 2024 19:28