SportTREĆA LIGA

Zadar peticom ‘počastio‘ Posedarje: bio je to labuđi pjev na Stanovima...

20. travnja 2024. - 21:08

ZADAR – Igralište Stanovi. Gledatelja 150. Sudac: Zdravko Kuran (Metković) 6. Pomoćnici: Kaleb i Člić.

ZADAR – HV POSEDARJE 5:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kordić (4), 2:0 Jurić (22), 3:0 Luetić (75), 4:0 Jukić-Peladić (80), 5:0 Grgić (89).

Najbolji igrač: Anđelo Kordić (Zadar).

ZADAR: Matasović 6,5, Kordić 7,5, Mujić 7, Jukić –Peladić 7, Luetić 7 (od 77. Nakić-), Jurić 7,5 (od 77. Vukadinović-), Perić 7, Jakir 7 (od 82. Rončević-), Grego 7, Djevaljekaj 7, Serbinov 6,5 (od 58. Grgić -). Trener: Marin Oršulić 7.

HV POSEDARJE: Pinčić 6, Zebić 6, Ivandić 6, Begonja 6 (od 78. Šalina-), Knežević 6, Sinovčić 6 (od 46. Erstić-), Pranić 6, Morić 6, Sušić 6 (od 89. M Kalac-), Jurjević 6, Jurjević-Adžić 6 (od 81. L. Klanac-). Trener: Ivan Šimurina 6.

Derbi je pripao Zadru, a bio je to na terenu „labuđi pjev“ domaćih igrača. Na samom otvaranju susreta Zadar je priredio nekoliko lijepih akcija, dokazujući tko je „gazda“ na Stanovima. U četvrtoj minuti Serbinov je povukao loptu po lijevoj strani gdje je pronašao usamljenog Jakira, a ovaj proslijedio za Kordića koji je bio sam i zabio za - 1:0.

U 22. minuti sve je bilo u nogama Zadra. Kordić je desnom stranom prošao jednu prepreku i poslužio Juri, a ovaj je, iako ometan zabio za 2:0.

Bilo je još pokušaja, no bez uspjeha da bi Serbinov nakon kontre pogodio vratnicu. Vitezovi su lijepo izigrali domaću obranu u 36. minuti, ali bez opasnosti po gol Matasovića. Samo minutu kasnije "tukao" je Sušić, no nije pogodio.

U drugom dijelu utakmice Vitezovi su se „probudili“, bili su  angažiraniji i imali su više lopte u nogama. Zadar kao da je čuvao snagu za sljedeće susrete, dok nije u 75. minuti agilni Luetić, nakon izvrsne akcije napadačkog reda Zadra, postigao treći zgoditak, sa nekih 20 metara, a samo deset minuta kasnije strijelac je i Jukić - Peladić.

U sam smiraj susreta Grgić je postigao Zadrov peti, a svoj prvi zgoditak, nakon čega je sudac odsvirao kraj susreta. U sastavu Viteza nije bilo Ivana Ćurjurića i Lovre Čirjaka, što se u sredini terena osjetilo u igri.

03. svibanj 2024 20:07