SportU19 POLUZAVRŠNICA:

Zadarski košarkaši lako protiv Podravca, Krševan Klarica ubacio 16 koševa, uhvatio 10 skokova i asistirao 8 puta

Piše Zadarski.hr
23. travnja 2022. - 09:35

Utakmica juniora Zadra i Podravca nije ponudila puno iznenađenja, ekipa Podravca apostrofirala je dolazak na ovu poluzavršnicu kao veliki uspieh, i rezultatskog imperativa kod njih sigurno nije bilo. Podravac je prvih pet minuta uspio držati korak uz ekipu Zadra nakon čega je ‘u brzinu više’ prebacio svoje momke trener Selin i još jednom su ‘plavo-bijeli’ počeli prikazivati jako dobru igru i prvenstveno su iz koševa u tranziciji podizali svoju prednost koja je na poluvremenu bila visokih 53:33. U nastavku utakmice gledali smo nadigravanje u nekom revijalnom tonusu, a na kraju su se jača tijela Zadrana odvojila i na više od sto poena te su slavili s 113:64. Kod Zadra su se svi igrači upisali u listu strijelaca, a prednjačili su šestorka dvoznamenkastih koju je s 21 košem i 9 skokova predvodio Ivan Njegovan, nadomak ‘triple-double’ učinka stigao je Krševan Klarica koji je ubacio 16, uhvatio 10 skokova i asistirao 8 puta, Jurica Zagoršak dodao je 14 poena, 12 Luka Bilokapić dok su s po 10 ubačaja susret završili Josip Badrak i Ante Beljan koji je uz to uhvatio i 11 skokova.

Marko Selin, trenerZadra: ‘Mislim da smo puno kvalitetnija ekipa nego li je Podravac i zasluženo smo pobijedili. Prvo poluvrijeme smo malo podcijenili portivnika, pa smo imali puno izgubljenih lopti, ali konsolidirali smo se u drugom poluvremenu i obrambeno i napdački i zasluženo smo slavili visokom razlikom. Odmoriti ćemo se i čekamo sutrašnju utakmicu.’

Mirko Hrženjak, trener Podravca:‘Nama je definitivno uspijeh sam plasmana na poluzavršnicu. Možemo vidjeti da smo inferiorni kada se radi o snazi i visini, pogotovo u srazu s domaćinima, a tako će biti i s drugim ekipama. Nama je ovo jedno iskustvo gdje igramo teže utakmice s puno snažnijim i kvalitetnijim protivnicima i tu ćemo pokušati dati svoj maksimum. Nažalost što se tiče rezultata tu nije puno toga ipak nije moguće.’

02. svibanj 2024 23:20