GORICA – ZADAR 97:89 (27:19, 20:20, 24:28, 26:22)

Suci: Alfred Jovović, Josip Mikulić, Žarko Kovačević

GORICA: Kalajžić 17, Batur 5, Mašić 11, Cinac 18, Kapusta 25, Uljarević 15, Majić 6, Miloloža, Sokol, Baković

ZADAR: Carter 12, Brala 4, Vuković 4, Junaković 19, Thompson 11, Marčinković 9, Paponja, Jordano 7, Buljan 5, Mavra 8

Nije to bio Zadra od prije dva dana jer su, zasluženo, "pali" kod Gorice. Goričani kojima je Zadar bio veliki zalogaj, prihvatili su izazov i iskazali se na otvaranju.

Već za tri minute susreta bilo je 9:0, a onda gosti čine 11:0 gdje sve pokreće Martin Junaković koji je u posljednje vrijeme najbolji igrač Zadra, slijede ga Carter i Tompson.

Gorica se ne „plaši“ već preko svog najboljeg dvojca Kapusta i Kalajžića igra brzo i efikasno te prvu četvrtinu završavaju s osam razlike. Bilo je to čudno izdanje Zadra u ovom periodu igre.

U nastavku kod Zadra "ni šušta ni gušta“, igrači Gorice držali su razliku, a onda je klupa Zadra pozvala na minut odmora. Nakon odmora uspavane igrače probudili su Junaković, Vuković i Tomphson i tako smanjili razliku, ali samo na kratko. Domaćini su držali razliku od osam koševa (47:39). Mora se reći da su Zadrani u tom periodu šutirali trice, ali ih nije išlo.

Prava pucačka rapsodija na jednoj i drugoj strani odigravala se u trećoj četvrtini, a Zadrani su došli na -3 pri ulasku u posljednji period susreta.

Četvrta četvrtina nije bila uspješna za Zadrane. Posljednje tri minute Zadar preko Cartera dolazi na 84:80, no ukazao se Uljarević (trica) i Majić (jedno slobodno) te odlaze na 88:80, da bi uzvratili Mavra (trica) i Buljan (jedno slobodno) 88:84. Uljarević zabija tricu, a Mavra također tricom na 0,43 sekundi dovodi do 93:87. Međutim, Kapusta i Kalajžić su se na kraju razigrali i bili zaslužni za pobjedu za Goricu.

Najbolji kod Gorice bio je Borna Kapusta s 25, a kod Zadra Martin Junaković s 19 postignutih koševa.

03. svibanj 2024 09:50