Zadrani u Sinju lako došli do pobjede nad Alkarom, a konačni rezultat je 55:75!

SINJ – Dvorana: ŠD " Ivica Glavan – Ićo" . Bez gledatelja. Suci: Terlević, Stanković, Šverko.

Alkar – Zadar  55:75 (19:12, 9:20, 9:26, 18:17)

ALKAR: Brocić (11), Echols (5), Granić, Mandalinić (2), Kučan (11), Putnik (3), Varence (15), Tomašević, I. Vučić (8),  H. Vučić, Zukanović

ZADAR: Carter (7), Paponja, Justice (21), Palokaj, Brala (4), Vuković (9), Bursać (6), Mavra (7), Onuaku (6), Planinić (7)

Zadrani su na sinjsko polje otputovali uvjereni kako će ogled s Alkarom  riješiti "livom rukom", što su u konačnici i napravili.

Međutim, prvu dionicu zasigurno bi izbrisali, jer su se pretvorili u rukometaše, za nešto  više od pet i pol minuta imali su svega dva upisana poena. Tako da prednost domaćina 19:12, na isteku prvih deset minuta i nije izgledala grubo, obzirom da nitko nije mogao uhvatiti ritam u realizaciji.

Dovoljno je kazati kako su gosti svoje prvo izjednačenje, potom i vodstvo ostvarili ubačajima Onuakua tek u 18. minuti! Onda su se dogodile dvije brze dionice, Alkar se trudio, skakao, nastojao, ali dalje od toga nisu mogli. Samo dva puta po devet poena, doista, premalo je da bi se barem preplašilo Zadrane.

Zadarska je momčad dojmljivo odigrala kraj druge četvrtine i veliki dio treće, naime, uvezali su šest trica, Vuković, Jordano i Justice po dvije, dok je uglavnom Mavra dijelio lopte! U zadnjoj, standardno, igrali su igrači koji inače manje borave na parketu.

27. travanj 2024 23:29