Zadranke ‘za dlaku‘ bolje od Splićanki: odnijele važnu pobjednu na svom terenu!

ZADAR – Igralište Stanovi. Gledatelja 58. Sudac: Zvonimir Sinovčić

Strijelci: 1:0 Petrović (37), 1:1 Prskalo (40), 2:1 Barbir (60).

Najbolja igračica: Natali Šarić (Donat).

DONAT: Adamović, Klešnik, Natali, Perić, Žilić (46. Burčul), Barbir (od 80. Savčić), Ivandić, Petrović, Bačić (od 90. Serdar), Fridrih (od 90. Goja), Čubić (od 56. Perišić).  Trener: Jure Perković.

MARJAN: Jonjić, Duganđić, Turkalj (od 88. Matković), Matić, Baraban, Prskalo, Balić, Petković, Grabovac (od 75. Klarić), Deranja (od 64. Milojević). Trener: Ivica Matić.

Izvrsno su igračice Marjana ušle u utakmicu te stvorile više od dvije prigode na početku, no nisu ih materijalizirale. Iza toga, domaće igračice preuzimaju inicijativu te su imale tri poluprigode: Fridrih u 8., Šarić u 19. i Bačić u 22. minuti kao preteča zgoditka u 37. minuti.

Dugo su Donatovke ospsjedale gol gošćama i udarcima iz daljine ugrožavali vratarku Jonjić: prvo Bačić, pa Barbir, da bi treći udarac uputila Petrović i dovala u vodstvo svoje djevojke. Samo tri minute kasnije, Marjan je izjednačio nakon lijepe akcije: Prskalo je poravnala na 1:1, s tim se rezultatom otišlo na odmor.

Dosta dugo, nekih 15. minuta, lomile su Donatovke gošće i u 60. minuti je „ispala“ obrana, a Barbir je postigla drugi zgoditak za konačan rezultat i pobjedu.

25. travanj 2024 03:43