SportOŠTRA IGRA

Piše Ivica GJERGJA
22. rujna 2022. - 19:49

PRIMORAC – HV POSEDARJE 2:1 (2:0)

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvije. Sudac: Matej Čulina (Pridraga) 6,5. Pomoćnici: T. Čulina i Mijić.

Strijelci: 1:0 Vodopija (5),2:0 K. Torbarina (44), 2:1 Jurjević (87).

Najbolji igrač: Luka Vodopija(Primorac).

Primorac - HV Posedarje

PRIMORAC: Čulin 7, Birkić 7, Katuša 6,5 (od 62. Nakić-), Vodopija 7,5 (od 88. Stura-), Lazarevski 7, Musa 7, Babin 7,5 (od 81. Okechukwe -), Kadija 7(od 62. Bitunjac-), K. Torbarina 7,5(od 81. Colić-), D. Torbarina 7, Jurišić 7.

HV POSEDARJE: Pinčić 6,5, Pedišić 6,5, Ivandić 6,5(od 71. R. Rončević-), Kralj 6,5(od 71. Kevrić-), Gambiraža 6,5, Čirjak - (od 27 M. Rončević-), Delija 6,5, Zdrilić 6,5, Begonja 7, Tokić 7, Jurjević 6,5.

Županijski derbi je obilovao dobrim nogometom. Nakon petog minuta u mreži „Viteza“, a do tada se vršilo svojevrsno ispitivanja jakosti protivnika, „Primorci“ su poveli 1:0. Naime, Musa je posljednji od domaćih imao loptu na nekih 30-tak metara, pošao s njom nekoliko metara, poslao je pred kazneni prostor, nekoga na tom putu od gostiju pogodila je lopta, pritrčao je Vodopija presjekao joj put i poslao je u mrežu nemoćna Pinčića.

Trgli su se Vitezi, no sve se događa na sredini terena, da bi u 14. minuti kratko ostali na travnjaku ležati domaći Babin i gost Pedišić, sudarili se u borbi za loptu pred kaznenim prostorom Viteza. Brzu kontru su izveli domaći nogometaši, a Karlo Torbarina je sve dobro napravio no lopta je otišla pokraj vratnice.

U međuvremenu kod Viteza Lovre Ćirjak je izašao van igre radi ozljede (29. minut), zamijenio ga je Mateo Rončević. Preuzimaju igru igrači Viteza, stvaraju neke polu-prigode, a najbolja prilika bila je kada je Mateo Rončević (35.min) lijepo pronašao Kralja na vrhu kaznenog prostora, ovaj tukao, no lopta odlazi pokraj vrata. U sljedećem napadu (41. min) Mateo Rončević je nakon Begonje pucao, ali je vratar Čulina na mjestu. U protunapadu oboren je Jurišić, izravni slobodni udarac izveo je Lazarevski točno na glavu Karla Torbarine u petercu i to je 2:0. Drugi dio prošao je u zanimljivoj igri, a smanjenje rezultata za 2:1 postigao je Jurjević u smiraj susreta.

24. travanj 2024 11:58