17. srpnja 2017. - 13:15
šokol_.JPG

Ovog vikenda završena je jubilarna 15. Ninska šokolijada, jedinstvena gastronomska manifestacija tijekom koje su turisti i posjetitelji mogli okusiti kvalitetne zalogaje ovog aromatičnog jela.

Šokol je postao gastronomski zaštitni znak Nina i Zadarske regije, pa je manifestacija uvrštena u 100 najznačajnijih manifestacija u Hrvatskoj.

U natjecanje je ove godine sudjelovalo 64 šokolara, a ocjenjivački sud odabrao je najšokolare u dvije kategorije Ninski šokolari i Šokolari iz okolice Nina.

Pobjednik ovogodišnje Šokolijade u kategoriji Ninskih šokolara je Slavko Dejanović, drugo mjesto osvojila je Mateja Šalov, a treće mjesto Marin Dejanović.

Pobjednici u kategoriji Šokolari iz ostalih mjesta su Kristijan Šango i Marijana Šango, iz Privlake. Drugo mjesto osvojila je Gordana Grbić, iz Zadra a treće mjesto osvojili su Ivica Matulj iz Privlake, i Milan Čolak iz Krneze.

20. travanj 2024 06:37