Domaći nogometniželigaški susreti

Pločanima derbi u 2. NL, Zadar napunio mrežu Splitu u Trećoj nogometnoj ligi

Piše Branko Kulidžan
25. veljače 2023. - 21:47

Nogometaši Jadran Luka Ploče u derbiju kola u prvoj utakmici proljetnog dijela nadigrali su momčad Belišća i zasluženo slavili u srcu Slavonije rezultatom 2:0. Nakon 16 odigranih prvenstvenih utakmica neznaju za poraz te su i dalje vodeća momčad prvenstva. Nisu lako došli do pobjede jer loše  vrijeme i kiša otežavali su da se uspostavi dobar ritam. U prvom dijelu obje momčadi su imale svoje poluprilike ali se na odmor otišlo bez pogodaka. U drugom dijelu agresivnija igra plavih sa ušća Neretve što su već u 49. minuti okrunili preko Ivana Čepe pogodkom za vodstvo. Do drugog pogotka Pločani su došli u 71. minuti preko Nikole Marića. Nakon toga domaćin je sve bacio u napad što im se moglo osvetiti u 90+3. minuti kada je Malek Amdouni pogodio gredu.