SportDRUGI PUT

Budak pobjednik memorijalnog malonogometnog turnira hrvatski vitez Božidar Bašić "Radašinovci 2022."

Piše Marko Ledenko-Mane
19. rujna 2022. - 18:44

Pred prepunim tribinama u nedjelju, 18. rujna završen je četvrti memorijalni malonogometni turnir ‘Hrvatski vitez Božidar Bašić‘ u mjestu Radašinovci. Turnir je organizirao MNK Štandarac, a sudjelovale su 32 ekipe. Budak je po drugi put za redom osvojilo ovaj prestižni turnir.

U utakmici za treće mjesto pravu ljepoticu finalne večeri, odigrali su stari prijatelji, Benkovačke ekipe Prvo kolo i Udruga studenata BIK. Tijekom cijele utakmice od prve minute do zadnjeg sučevog zvižduka, obostrano se mjenjao rezultat. Gledatelji su bili ugodno iznenađeni, odličnom i efikasnom utakmicom, na kojoj je postignuto čak trinaest golova. Prvo kolo bilo je za jedan gol bolja ekipa, zasluženo su na kraju pobjedili 7:6 i osvojili treće mjesto.

U revijalnoj utakmici domaće ekipe veterani Radašinovaca i Otpisani s velikom željom su ušli u ovu utakmicu, da dokažu "tko je gazda u dvorištu". Vremešni veterani, usprkos svojim godinama i nedostaku snage, pokazali su mladićima Radašinovaca da su bolji od njih, tijesno ih porazili 7:6 i dobili su veliki pljesak prepunih tribina.

U finalnoj utakmici snage su odmjerile prošlogodišnji pobjednik turnira Budak i novi drugoligaš Pakoštane. U prvim minutama obje ekipe su krenule oprezno, respektirajući jedni druge. Budak je sjajnom solo akcijom u osmoj minuti preko Vice Biluša poveo 1:0. Pakoštane su istoj minuti poravnale, nakon što je lukavi Vice Birkić presjekao dodavanje lopte vrataru Budaka i zakucao za 1:1. U posljednjoj minuti prvog poluvremena maestralni Josip Zekonjić, lukavo se prikrao obrani Pakoštana u njihovom šestercu i doveo Budak u vodstvo 2:1. U drugom poluvremenu najbolji igrač turnira Tony Rubelj, dva puta sjajno je proigrao raspoloženog Zekonjića, koji postiže svoj hattrick i Budak ima nedostižnu prednost 4:1. Pakoštane su smanjile rezultat na 4:2 i nadale se preokretu. Najbolji igrač turnira Tony Rubelj s vrha šesterca, topovskim udarcem u zadnje dvije minute pogađa mrežu nemoćnog vratara Rosana za konačnu pobjedu 5:2. Nakon zadnjeg sučevog zvižduka nastalo je veliko slavlje igrača i navijača, jer je Budak po drugi put pobjednik prestižnog turnira u Radašinovcima. Nakon uručenja nagrada i proglašenja pobjednika, organizatori su u spomen na pok. Božidara Bašića priredili veličanstvenu bakljadu uz pjesmu Mile Hrnića „Požurite konji bijeli„ Na ovom turniru nije bilo novčanih nagrada, nego su sve ekipe od 1- 4 mjesta dobile pečene janjce i odojke. Predstavnici svih pobjedničkih ekipa pokazali su veliku ljudsku i športsku veličinu. Nazočne gledatelje pozvali su na zajedničku večeru, sve osvojene pečene janjce i odojak podjelili su s gledateljima. S takvim velikim ljudskim i športskim činom, oduševili su i razgalili srca ljudi dobre volje.. Do ranih jutarnjih sati, bilo je dosta pjesme, veselja i nezaboravnog prijateljskog druženja.