SportEVO REZULTATA

Malonogometni memorijalni turnir hrvatski vitez Božidar Bašić "Radašinovci 2022." ide prema završnici

Piše Marko Ledenko - Mane
6. rujna 2022. - 16:52

Osmina finala turnira ide prema samoj završnici, gledatelji uživaju u odličnim utakmicama i potezima malonogometnih majstora. Banjevci su ove godine odlučili po prvi put osvojiti turnir kod svojih susjeda Radašinovaca. Doveli su zvučna pojačanja Jurlinu, Bašića, Davida Kolića i to se protiv moćne ekipe Biskupije Knin pokazalo kao pun pogodak. Biskupija je u prvoj minuti utakmice povela 1:0 i nagovijestila Banjevcima, da će biti tvrdi orah u ovoj utakmici. Biskupija je žestoko napadala, stvarala šanse, ali stiže kazna i Banjevci preko iskusnog Bašića i Bakovića u dvije minute preokreću rezultat za Banjevce 2:1.Biskupija u 20 minuti poravnava na 2:2. U drugom poluvremenu Banjevci su u velikom stilu pokazali svoju kvalitetu. Udarni trio Jurlina, Bašić, David Katuša razmontirali su Biskupiju i visoko ih porazili 6: 3

Malonogometnu ljepoticu odigrali su mlada, moćna ekipa Boraja i kandidat za drugu ligu Pakoštane. U prvom poluvremenu Boraja je razbila Pakoštane, stvarali su mnogo šansi i prvo poluvrijeme Boraja je otišla s velikim kapitalnim rezultatom 3:1. U drugom poluvremenu iskusna i kvalitetna ekipa Pakoštane uzima stvar u „svoje noge „ i preokreće rezultat na poravnanje 3: 3. Vidjelo se odmah u drugom djelu da je prevagnulo iskustvo i kvaliteta Pakoštana. Točku na „I „ stavio je Roko Barešić - Bićo, koji je dvije minute prije kraja topovskim udarcem pogodio mrežu Boraje, za tešku i konačnu pobjedu 4:3 za Pakoštane. Prvo kolo je rutinski i lakoćom porazilo mladu momčad Lišana 3: 0. Friška riba Kukurin neočekivano i lako je pobijedila sv.Antu iz Popovića 5:2. Vrana se pokazala kao pravi istinski susjed Radašinovcima i na turniru je sudjelovalo čak pet vranskih ekipa. Nažalost sve su se oprostile od daljnjeg natjecanja.