SportIZ VARAŽDINA

Kadeti i kadetkinje AŠK Zadar treći ekipno na Prvenstvu i Kupu Hrvatske!

Piše I. Gjergja
13. rujna 2020. - 13:31

U Varaždinu je u organizaciji AK Sloboda održano ekipno Prvenstvo i Kup Hrvatske u atletici za kategoriju kadeta i kadetkinja. Od svih atletskih klubova iz Zadra u Varaždinu su nastupili samo članovi AŠK Zadar postigavši odlične rezultate.

U ekipnoj konkurenciji kod kadetkinja nastupilo je ukupno 13 klubova, a kadetkinje AŠK-a Zadar su s 5.136 bodova osvojile odlično treće mjesto. Prvo mjesto osvojio je AK Agram iz Zagreba s 5.365 bodova, dok je drugo mjesto osvojio AK Dinamo - Zrinjevac iz Zagreba s 5.271 bod.

Kod kadeta je nastupilo ukupno devet ekipa, kadeti AŠK Zadar su osvojili treće mjesto s 3.442 boda. I kod kadeta prvo mjesto je osvojio AK Agram Zagreb s 4.569 bodova, a drugo mjesto zauzeli su kadeti AK Sloboda Varaždin s 4.683 boda.

U Kupu Hrvatske atletičari AŠK Zadar postigli su zapažene rezultate. Kod kadetkinja u konkurenciji 29 ekipa mlade Zadranke su osvojile peto mjesto s 102 boda, dok su kadeti u konkurenciji 24 ekipe osvojili četvrto mjesto s 67 bodova.

U ukupnoj konkurenciji kadeta i kadetkinja AŠK Zadar je osvojio peto mjesto s 169 bodova. Zanimljivo je da je Kup Hrvatske i kod kadeta i kod kadetkinja, te u ukupnoj konkurenciji osvojio AK Agram iz Zagreba.

- Ostvarenim rezultatima na ekipnom i Kup natjecanju u Varaždinu smo zadovoljni, tim više što smo u ekipnom treći iza Agrama i Dinama Zrinjevac, izuzetno jakih ekipa. To sve govori o našoj kvaliteti i kako se radi na treninzima, kazao nam je trener Ivan Šola.

REZULTATI

Kadetkinje:

100 m – Enea Nikpalj 9. mjesto – 13,17 sekundi (osobni rekord), Kate Nižić 12. mjesto – 13,45,

300 m – Sara Kailber – 14. mjesto – 45,53,

600 m – Leona Meter 14. mjesto – 1.50,37 (osobni rekord), Marta Golem – 15. mjesto 1.51,26 (osobni rekord),

2000 m – Karla Kožul – 8. mjesto – 7,21,65 (osobni rekord), Petra Bašić 20. mjesto – 8,11,28 (osobni rekord)

100 m prepone – Enea Nikpalj – 3. mjesto – 15,29 (osobni rekord),

Skok udalj – Kate Nižić – 3. mjesto – 5,26 m (osobni rekord) Skok uvis – Iva Grbić – 3. mjesto – 159 cm (osobni rekord) Andrijana Ćoso – 4. mjesto – 156 cm (osobni rekord ), Ana Smokrović 6. mjesto – 153 cm

Bacanje kugle (3kg) – Anita Odžaković – 1. mjesto – 13,05 m (osobni rekord),

Bacanje koplja (500g) – Anita Odžaković – 2. mjesto – 37,45 m

Bacanje kladiva (3kg) – Mare Nekić – 5. mjesto – 32,17 m

Štafeta 4 x100 m – 6. mjesto – Ašk Zadar ( Sara Kailber, Ana Smokrović, Kate Nižić, Enea Nikpalj ) – 52,37

Kadeti:

100 m – Đani Peričić – 6. mjesto – 12,25 (osobni rekord)

300 m – Đani Peričić – 39,36 (osobni rekord)

1000 m – Emilio Pucar – 3,00,20 – 5. mjesto (osobni rekord)

100 m prepone – Domagoj Brodar – 5. mjesto – 15,66 (osobni rekord)

Skok udalj – Domagoj Brodar – 2. mjesto – 6,17 m

Skok uvis – Antonio Šandrić – 4. mjesto – 168 cm (osobni rekord)

Bacanje kugle (4kg) – Alvaro Novaković – 5. mjesto – 8,83 m (osobni rekord),

Bacanje koplja (600g) – Luka Stipić – 11. mjesto – 22,31 m (osobni rekord)

Štafeta 4x100 m – AŠK Zadar (Đani Peričić, Alvaro Novaković, Antonio Šandrić, Domagoj Brodar) – 3. mjesto – 47,68

26. travanj 2024 02:51