SportTREĆA HNL JUG

Primorci dvicom uzeli tri boda, uz to prikazali brzu, tečnu igru prožetu vicem koju gaji i želi njihov trener Labrović

26. rujna 2020. - 18:46

PRIMORAC – NERETVA 2:1 (2:0)

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja: 120 Sudac: Mateo Budić (Kaštel Gomilica) 6.

Strijelci: 1:0 Ješe (35-11 m),  2:0 Vodopija (43), 2:1 Ljubić (90+1).

Najbolji igrač: Luka Vodopija (Primorac).

PRIMORAC: Stojanov 7, Colić 7 (od 88. Čačić-), Birkić 7, Ješe 7, Vodopija 7,5( od 83. Kevin-),Nakić 7(od 66. Banić-), Lazarevski 7, Klopp 7,5, Pranić 7 , Okecukwe 7 (od 83. Galešić-), Jurišić 7(od 66. Zelić-).

NERETVA: Kozina 6,5, Medić 6 (od 83. Prevšić-), Rodin 5 , Kuran 6 , Jerković 6 (od 58. Okić -), Peko – (od 37. Ljubić), Miličić 6, Raguž 5,5  , Zovko 5,5 (od 46. Kešina-), Ćupić 6  , Madak 6.

Na samom otvaranju susreta jak vjetar nije dozvoljavao razvoj igre, no domaćini su imali dvije dobre prilike, u 6. minuti Klopp, a u 8. minuti Nakić, lopta nije našla put do mreže. Nakon toga gosti pokušavaju kontrama i dugim pasovima na polovici igrališta domaćina, ali Jakirević u 18. minuti ne uspijeva uhvatiti jednu loptu, brži je vratar domaćih Stojanov.

U 35. minuti jednu dubinsku loptu s lijeve strane prihvatio je u petercu Vodopija, lijepo se zagradio, no ruši ga Rodin, sudac Budić svira kazneni udarac koga iz drugog udarca postiže Ješe.

Lijepo su kombinirali domaćini, Nakić je vodio igru, no gosti su se orijentirali na kontre koje nisu bile uspješne.

Na drugoj strani domaćini su izveli munjevitu i točnu akciju, dva minuta prije kraja poluvremena, na noge se diglo malobrojno gledateljstvo, Okecukwe i Vodopija su izigrali duplim pasom obranu gosta, a ovaj potonji izbija sam i zabija za vodstvo od 2:0. To je bilo sve u prvom dijelu.

U nastavku drugog dijela dominacija domaće momčadi, najizrazitije prigode bile su Okchukwua koji u 70. ali i 73. minuti umjesto gola pogađa stativu. Prije ovih prigoda domaćini su prikazali u polju brzu, tečnu igru prožetu vicem koju gaji i želi njihov trener Labrović.

Po svemu viđenom treba takvu igru treba očekivati i u sljedećim susretima. I kada su svi gledatelji napustili svoja mjesta u 92. minuti, Ljubić je jednu grešku obrane kaznio za smanjenje na 2:1.

04. svibanj 2024 10:25