SportTREĆA HNL - JUG

U 33. kolu Vitezovi „častili“ Zagoru s pola duzine zgoditaka, visokom pobjedom nagradili su svoje navijače za oproštaj od sezone

21. svibnja 2022. - 21:28

HV POSEDARJE - ZAGORA 6:1 (4:1)

POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Gledatelja: 250 . Sudac: Mirko Odrljin (Čaporice) 7. Pomoćnici: Čelić i Barić.

Strijelci: 0:1 Božić (16), 1:1 Knežević (20), 2:1 Pedišić (27), 3:1 K. Torbarina (31), 4:1 K. Torbarina (42) , 5:1 Brkić (74), 6:1 Begonja (83).

Najbolji igrač: Karlo Torbarina (HV Posedraje).

HV POSEDARJE: Ivančić 7,5 (od 86. Džaja-), Pedišić 7,5 (od 76. Erstić-) , Brkić 7,5 , D. Torbarina 7,5 , Knežević 7,5 (od 65. Kevrić-), Gambiraža 7,5 (od 46. Ivančić-), Zdrilić 7,5 , Begonja 7,5 , Tokić 7,5 Jurjević 7,5 , K. Torbarina 8(od 80. Magaš-). Trener: Darko Vukić 7,5.

ZAGORA: Bartulić 5, Jurišić 5,5 , Zeljković 5 (od 76. Bitunjac-) , Župan 6,5 (od 46. Bulat-) , Ćaleta 6 , Mihanović 5,5, Bagarić 6 , Gabrić 6 , Rodić 5,5 (od 68. Burazer-) , Božić 6 , Krajina 5,5 (od 46. Vrbičić-). Trener: Dario Sablić 5,5 .

Hrvatski vitez Posedarje u ovoj utakmici, odigrao je izuzetno dobar susret u kome se vidjelo da je to homogena, kompaktna momčad po svim linijama i koja u svakom trenutku zna što joj je raditi. Oni su ispunili svoj cilj, zadržali su drugo mjesto na ljestvici (bar za danas), koje im donosi igranje u jedinstvenoj trećoj ligi na godinu – odnosno na jesen. Da bi to ostvarili trebali su pobijediti i pobijedili su, a time su „ubili dvije muhe“, izborili jedinstvenu (ukoliko se ne dogode nepredviđene stvari) i pobjedom se oprostili od svojih vjernih navijača, na koje su ponosni.

U susretu u kome se po dosta teškom i spranom vremenu dugo po sredini terena ispitivalo snage jednog i drugog takmaca, gosti su u 16 minuti poveli preko Božića. Nema predaje, Vitezovi napadaju iz svih „oružja“ te u 20 minuti poravnava Knežević. Iz napadačke igre redaju se prigode i u 27 minuti Pedišić je povećao vodstvo domaćih, da bi „kralj strijelaca“ Karlo Torbarina jednu lijepo posloženu akciju pretvorio u zgoditak minuta je 31.

Ne staje „kralj“, pače za samo desetak minuta kasnije opet je strijelac za visokih 4:1, a „puknutom“ četvorkom u mreži Bartulića odlazi se na odmor. Drugih 45. minuta bilježimo po nekoliko polu prigoda, a dva zgoditaka za konačni rezultat - „pola duzine“ zgoditaka - u ovoj dopadljivoj utakmici u 74. postigao je Brkić i Begonja u 83 minuti. Vitezovi su „nagradili“ visokom pobjedom svoje navijače za oproštaj od sezone, koji su ih pozdravili dugim aplauzom na kraju susreta.

04. svibanj 2024 00:23