Sport3. NL JUG/27. KOLO

Uskoci su ”zaskočili“ Vitezove i odnijeli puni plijen

Piše I. Gjergja
8. svibnja 2023. - 21:46

POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Gledatelja 200. Sudac: Josip Budan (Podgradina) 6,5. Pomoćnici: Mijić i Čulina.

HV POSEDARJE – USKOK 1:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Maretić (62), 1:1 Jordan (77), 1:2 Balić (87).

Najbolji igrač: Matej Maretić (Uskok).

HV POSEDARJE: Pinčić 7, Jordan 6;5, Begonja 6, Knežević 6 (od 46. Bačić -), Lučić 6 (od 60. Ivandić -), Čirjak 6,5, Delija 6, Jurić 6, Zdrilić 6, Kevrić 6, Jurjević 6,5. Trener: Marko Pinčić 6,5.

USKOK: Šego (–; od 38. Baturina 6), Danolić 6, Jurendić 6, Mihovilović 6,5, Glavinović 6, (od 73. Balić -), Pažanin 6, Maretić 7, Kapitanović 6,5 (od 83. Vulikić -), Božinović 6, Zovkić 6 (od 63. Šerić -), Relota 6,5. Trener: Dragan Dožder 6,5.

Ležerna utakmica odigrana je u Posedarju, a Uskok se predstavio kao dobro posložena momčad koja u svakom trenutku zna što hoće. Igrali su svoju pas igru i nekoliko puta u prvom dijelu od 11 do 18 minute zaprijetili vrataru domaćih Jakovu Pinčiću koji je sve to rješavao bez problema.

Nakon toga domaćini preuzimaju inicijativu Begonja, Čirjak, Jurić dobro stoje na lopti no promjene rezultata nema.

Igralo se između dva kaznena prostora, da bi u jednom brzom napadu domaćih Čirjak uletio u kazneni prostor vratar Uskoka, Roko Šego je išao na loptu, odbio je u korner i ostao ležati na travi, minuta je 38. Liječnička pomoć mu je brzo ukazana, najvjerojatnije potres mozga, odvezen je u bolnicu i javljeno je da je sve u redu.

Gotovo 18 minuta trajalo je prekid, odnosno do nastavka susreta, a prvi dio je završio bez zgoditaka.

U drugome dijelu u 63. minuti, a nakon što domaći igrač Bačić nije postigao zgoditak, gosti su to kaznili tako da je Glavinović izvrsno pronašao Maretića koji neometan matira Pinčića.

Domaćin nakon primljenog gola igra bolje, svim silama napadaju i u 77. minuti je Jordan s desne strane u kaznenom prostoru lijepo tukao i lopta je završila u golu za 1:1.

I nakon poravnanja nastavlja se ”laganica“, no tako ne misli uskokov Maretić koji izvrsno pronalazi Balića, a ovaj s visine kaznenog prostora u 87. minuti postavlja konačan rezultat za 1:2.

Uskoci su ”zaskočili“ Vitezove i odnijeli puni plijen.

26. travanj 2024 16:06